Zeta Madencilik Taahhüt Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi, madencilik sektöründe faaliyet göstermek amacıyla, 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Kömür madenciliği başta olmak üzere, konusunda deneyimli profesyonellerin bir araya gelmesiyle sektöre yeni, ilkeli bir bakış açısı hedefleyerek girmiştir. Ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarına toz kömür temin etmenin yanı sıra; ithal yakacak kömür pazarında müşteri memnuniyetine odaklı olarak 1.sınıf yakacak kömür ithal etmektedir.

Firma olarak ülkemize ithal ettiği kömürleri kendi gemileriyle getirmekte olup; filosuyla tüm limanlara sevkiyat yapabilmekte, operasyon hatalarını ve zaman kayıplarını bu şekilde minimize etmektedir. Sık sevkiyat programı ve büyük yurt dışı stokları sayesinde müşteri taleplerinin piyasa şartlarının değişken koşullarından etkilenmemesi amaçlanmaktadır.

Grup firmaları ile birlikte yaklaşık 250 kişi istihdam edilmekte; devam eden yatırımlarla birlikte 2014 yılı içinde istihdam edilecek personel sayısının iki katına çıkartılması hedeflenmektedir.

Zeta Madencilik Taahhüt Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi olarak hedefimiz kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak; doğru yatırım – doğru fiyat ilkesiyle üretim ve pazarlama yaparak ülkemizin dört bir yanındaki değerli alıcılara ulaşmak ve sektörün örnek/lider firmalarından biri olmaktır. Deneyimli kadromuz, bilgi birikimimiz ve dürüstlük ilkemizle her zaman hizmetinizdeyiz.

SAYGILARIMIZLA,